Cyklistický klub Jindřichův Hradec, z.s

Pod Kasárny 1036/ II
37701 Jindřichův Hradec
Datová schránka: t4c3diu
IČ : 608 16 171
Kontakt: rbbtour(at)okolojiznichcech.cz

Historie Cyklistického klubu
RBB Invest Jindřichův Hradec

Cyklistický klub RBB Invest Jindřichův Hradec byl založen v květnu 1994, tehdy ještě jako občanské sdružení pod názvem UNIIS Ekoizolace Istex. Trio zakladatelů – Jan Hájem ml., Jan Hájek st. a Václav Kročák – vytváří klub, jehož hlavní myšlenkou je vychovávat mladé a nadějné cyklisty.

Postupem doby cyklistický tým nasbíral četné vítězné trofeje a ocenění. Činností klubu však nebylo jen se účastnit různých závodů, ale také samotná soutěžní klání pořádat. Za zmínku stojí nejen etapové závody mládeže konané v okolí Jindřichova Hradce, ale především závody českého poháru v silniční cyklistice, které klub každoročně pořádal. Díky těmto závodům zavítalo na Jindřichohradecko mnoho známých i neznámých cyklistů.

V roce 2001 získává klub nového sponzora a dochází k jeho přejmenování na CK Jitka. I pod tímto názvem se jezdci klubu umísťují na stupních vítězů.

Zlomových rokem se stal rok 2007, kdy klub dostává stávající název CK RBB Invest, a.s. a současně se uchází u Českého svazu cyklistiky o pořádání Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. Žádost je schválena a klub v roce 2008 úspěšně zhostil pořádání této velké a organizačně náročné akce v Jindřichově Hradci a jeho okolí.

V roce 2009 privátní stáj CK RBB Invest i nadále úspěšně pokračuje ve své činnosti a stále vychovává nové, mladé a nadějné závodníky. V tomto roce se klub přeorientoval a upřel snahu na pořádání závodů horských kol. Výsledkem je seriál 5 závodů na Jindřichohradecku pro širokou veřejnost a neregistrované jezdce pod názvem Cyklosport Hájek liga 2009. V letech 2010 a 2011 Cyklosport Hájek liga pokračuje a pro velký úspěch se přidává jeden závod.

V roce 2012 se klub navrací k silniční cyklistice a pořádá Český pohár. Kromě toho si majitel klubu a oddaný cyklista Jan Hájek plní jeden ze svých velkých snů a s pomocí Lady Mácové, Jiřího Dohnala a postupně všech členů klubu, se pouští do obrovské akce, etapového cyklistického závodu „ OKOLO JIŽNÍCH ČECH“, s mezinárodní účastí. Závod Světového poháru pořádaný ve jménu mezinárodní propagace jižních Čech si již od prvního ročníku získal značnou prestiž minimálně v evropském měřítku. Duchovními otci závodu byli pánové Tomáš Blábolil, Jiří Zimola a město Jindřichův Hradec. V roce 2019 proběhne již osmý ročník. V roce 2016 se přes nezměrné úsilí členů klubu závod nekonal. Ohromné množství vynaložené práce přípravného týmu zhatil úřednický šiml osedlaný Janem Pávkem z Odboru dopravy Tábor a Stanislavem Vorlem z Policie ČR.

Rok 2017 byl též rokem, kdy klub na území Jindřichohradecka uspořádal I. ročník Silničního etapového závodu RBB Tour, který byl zároveň XVIII. ročníkem Memoriálu Jiřího Hudínka. Závod má tři etapy, jejichž centry jsou obce Popelín, Český Rudolec a nově i obec Číměř. Závodu se účastní cyklisté z Čech, Slovenska, Německa a Rakouska. Milou novinkou II. ročníku (2018) byl vložený závod dětí pro žáky a žákyně popelínské základní školy. Závod dětí měl velký úspěch, a proto je součástí i letošního jubilejního XX. ročníku.

0.04692s